„Надявам се, че хората, които наблюдават всички тези примери за простотия, неграмотност и липса на възпитание около премиера Борисов, ще получат културен шок“ – така бившият шеф на парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред в 40-ото НС Минчо Спасов коментира последните компромати срещу министър-председателя Бойко Борисов пред в. „СЕГА“.
„Хората може би вече трябва да разберат, че в кошарата са пуснали вълк, който вместо да пази, дели овцете с останалите вълци“, образно обясни Спасов.
„Няма никакви съмнения, че аудио записът, който бе разпространен преди дни, е истински. Това е неговият стил на изразяване, това е неговата същност. Когато става дума за компромати е редно да се запитаме „Кому е изгодно“? В случая възможност да направи тези записи и тези снимки миналата година е имал бившият втори човек в партията Цветан Цветанов. Моето мнение е, че Цветанов има отношение към тези записи, предполага Спасов и добави: „Борисов знае кой е бил в стаята и го е записал“, коментира бившият депутат.
Той насочи вниманието към данъчната декларация на Борисов и допусна, че тези пачки са истински – няма как да бъдат обяснени. “Ще има проверка на прокуратурата, но резултатите от тази проверка е ясна – г-н Борисов ще бъде представен като жертва на руска или американска хибридна атака. На Корнелия Нинова или Румен Радев. Някакви такива простотия ще изкарат“, смята Спасов. Абсурд е някоя чужда централа да се занимава в този момент с нашия премиер. Нямат си друга работа, добави още Спасов.
Според него, възможно е снимките, пуснати вчера, да целят отклоняване на вниманието на обществото. „Главното в момента са твърденията на Васил Божков, че разполага и е готов да предостави данни за корупция на правителството, а снимките само разконцентрират общественото внимание от това твърдение. „Божков и Борисов трябва да лежат в съседни килии по разследване, което главният прокурор Иван Гешев не е образувал“, заяви Спасов. „Имаме слон в стаята, но гледаме оцапаната котка“, обясни Спасов. Той заяви: „Заплашвам главния прокурор с дело по чл. 288 от Наказателния кодекс, защото той като орган на властта, не изпълнява задължението си да образува наказателно преследване при престъпление“.