Бойко Рашков обеща проверки на всички скандали около Бойко Борисов и даде да се разбере, че започналите вече разпити и действия по т.нар. канибалски заплахи, за „Ало, Ваньо“ и за шкафчетата с кюлчета и евро в премиерския апартамент в Бояна са само началото. Това стана ясно от интервю на служебния вицепремиер и вътрешен министър в предаването „ЕвроДикоф“.
„Бих искал да се направят повторни проверки. Смятате ли, че по случая „Ало, Ваньо“ не трябва да се направи такава проверка? В този случай един вече бивш прокурор беше възнаграден за това, че направи подобна като резултат проверка, а в момента се намира във Валенсия като генерален консул на България“, каза Рашков и добави: „Нима няма и други проверки, които трябва да се повторят ? Например за тези кюлчета злато и евро в шкафчето на спинкащия бивш министър-председател, които биха могли реално да се установят като номера. Всяко едно кюлче има отличителни белези и от банките, от които са придобити, може да се установи кой ги е купил и какъв е техният път“.
Според Рашков българската прокуратурата изобщо не се е интересувала от тези възможности. „В медиите излезе една прокурорка, на която беше възложена тази проверка, и заяви на всеослушание съвсем наивно, смятайки, че няма мислещи хора в нашата страна, че тъй като ги няма тези вещи, не могло да се установи нищо. А те отидоха ли да направят претърсване в спалнята на министър-председателя в „Бояна“, както направиха претърсване в президентската институция ?!“, попита риторично служебният вътрешен министър.
„Новите проверки ще се проведат по правилата на закона, а не по правилата на подчинеността, на слугинското поведение ,което има българската прокуратура към политическата власт, която си отиде на 4 април“, добави той.
От думите на Рашков стана ясно, че в най-скоро време предстоят разпити на Бойко Борисов и Пламен Георгиев заради случая „Ало, Ваньо“. Този скандал гръмна през 2011 г., когато вестник „Галерия“ публикува четири разговора, записани със СРС. В единия се чуваше как премиерът Борисов нарежда на шефа на митниците Ваньо Танов да спре проверката на митничарите в склада на пивоварната „Леденика“. Тя беше собственост на Михаил Михов-Мишо Бирата.
По-късно се разбра, че записаните разговори са от разследване за корупция в митницата в Свиленград, наблюдавано от прокурора Пламен Георгиев. Тогава Георгиев се оправда, че разговорите не са му докладвани и тъй като не са вкарани като доказателства по делото, са унищожени.
По онова време в парламента Борисов държа патетична реч, че разговорът е манипулиран и не е нареждал митничарите да не влизат в пивоварната. Според тогавашната версия на премиера зад изтичането на записите стоял бившият сътрудник на ДАНС Алексей Петров. Година и половина по-късно в интервю Борисов внезапно призна: „Не че е правилно, не е трябвало да го правя. Но съм си такъв – всеки прави своите грешки, реагирах и се обадих. И се обадих, прекрасно знаейки, че на Танов телефонът е подслушван“.
През 2013 г., когато ГЕРБ не беше на власт, разследването беше възобновено от прокуратурата. Година по-късно делото бе прекратено, без да е разследвана търговия с влияние, длъжностно или друго престъпление. А Борисов отново се върна на власт. Прокуратурата прие, че признанието, че има такъв разговор, е проява на самокритичност. Разследващите се занимаваха само как са изнесени четирите записа, а не със съдържанието им. Което пък се оказа унищожено. Пламен Георгиев бързо се издигна до шеф на КПКОНПИ, а миналото лято бе принуден да подаде оставка заради „Апартаментгейт“ и бе пратен консул във Валенсия. Два месеца след изтичането на записите през 2011 г. Михаил Михов бе открит мъртъв в хотела в Правец. Аутопсията установи масиран инфаркт. Ваньо Танов почина през 2016 г.